Galler Prensesi Kate Middleton’ın ameliyat sonrası ilk resmi fotoğrafı paylaşıldı

Galler Prensesi Kate Middleton’ın Ocak ayında geçirdiği karın ameliyatından bu yana ilk resmi fotoğrafı, resmi konutu Kensington Sarayı tarafından paylaşıldı.

Prens William’ın bu hafta başında Windsor Kalesi’nde çektiği fotoğrafta Middleton üç çocuğuyla birlikte görülüyor.

Fotoğrafa Anneler Günü (İngiltere’de Mart’ın ikinci pazarı kutlanan) mesajının yanı sıra halkın “desteği” için Prensesin “teşekkürü” eşlik ediyor.

Prensesin ameliyat sonrası dinlenme süreci nedeniyle Mart ayı sonundaki Paskalya’dan önce kamu görevlerine dönmesi beklenmiyor.

Sosyal medyada paylaşılan bir mesajda Middleton “Son iki ay boyunca nazik dilekleriniz ve devam eden desteğiniz için teşekkür ederim. Herkese mutlu bir Anneler Günü diliyorum” dedi.

Fotoğrafta Middleton’ın yanında çocukları Prenses Charlotte, Prens Louis ve Prens George yer aldı.

42 yaşındaki Middleton Ocak ayındaki ameliyatın ardından hastanede 13 gece geçirdi.

Saray, sosyal medyada spekülasyonlara neden olan durumu hakkında çok az ayrıntı paylaştı, ancak hastalığının kanserle ilgili olmadığını belirtti.

Saray, prensesin kaldığı süre boyunca kişisel tıbbi bilgilerinin gizli kalmasını ve “çocukları için mümkün olduğunca normalliği sürdürmek” istediğini söyledi. Prensesin iyileşme süreciyle ilgili bilgilerin ancak önemli bir gelişme olduğunda paylaşılacağını kaydetti.

Hem Kral 3. Charles’ın hem de Galler Prensesi’nin sağlık sorunları Buckingham Sarayı ve Kensington Sarayı’nın halk ile hangi bilgileri paylaşmak istediği konusunda soru işaretleri yarattı.

Bu durum sosyal medyada çeşitli spekülasyonlara yol açtı.

Paylaşılan son fotoğrafın prensesin “iyi durumda” olduğuna dair endişeleri giderme amaçlı olduğu ifade ediliyor.

Saraya yakın kaynaklar, onun iyileşmesine odaklanıldığını belirtiyor.

Kral 3. Charles da Şubat ayı başında prostat büyümesi nedeniyle ameliyat olmuş, ardından kanser tedavisine başladığı açıklanmıştı. Charles’ın prostat kanseri olmadığı belirtilmiş, ancak kanserin türü hakkında bilgi verilmemişti.

Kralın bazı görevlerini Prens William üstlenmişti. Ancak Şubat ayı sonunda bu görevlerden birine katılamayacağını açıklaması spekülasyonların daha da artmasına neden olmuştu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x