Türk geliştiriciden Metal Gear Solid rakibi oyun geliyor!

Türkiye merkezli bir geliştirici ekibi, Metal Gear Solid ve Portal gibi serilerden esinlenen yeni oyununu duyurdu. Black State isimli üçüncü şahıs aksiyon-macera yapımı, bir bilim adamını kurtarmak için görev alan askeri ajanın hikayesini anlatıyor.

Metal Gear benzeri Black State nasıl bir oyun?

Üst düzey grafiğiyle dikkat çeken Black State; Unreal Engine 5 kullanılarak geliştirildi. Gizlilik, keşif ve bulmaca çözme unsurlarını bir araya getiren yapım, aynı zamanda hikaye anlatma konusunda da iddialı olacak. Hikaye anlatışı olarak Metal Gear Solid ve The Last of Us’tan etkilendiğini belirtildi.

Motion Blur tarafından geliştirilen Black State, iki buçuk yılı aşkın süredir proje aşamasında. Ayrıca on yılı aşkın süredir ise konsept çalışmalarıyla gündemde kalmayı başardı. Yerli geliştirici ekip; kapsamlı araştırma ve geliştirme yoluyla AAA kalitesinde bir oyun sunmak istiyor.

Unreal Engine 5 ile geliştirilen oyun, ilk aşamada PC’de yayınlanacak. Gizlilik ve aksiyon serilerinden ilham alan yapım, piyasaya çıktığında büyük ses getirecek gibi görünüyor.

Metal Gear serisinin ise remake yapımlarla geri döneceğini hatırlatalım. ICYMI ve Hideo Kojima‘nın söylentilere göre Metal Gear Solid 3: Snake Eater oyununun remake sürümü için danışmanlık yaptığı belirtildi Kojima’nın 2004 yılında çıkan oyunun remake’ine rehberlik edeceğini söyledi.

Sizler popüler oyun serisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x